Arama Motoru Sıralaması

Arama motoru sıralaması servisimiz, reklam harcamaları optimizasyonu hizmetimizin oluşturulabilmesini sağlayan 3 temel datadan bir tanesidir.

Sıralama herhangi bir servisin parçası olmadan da çok önemli bir veridir. Bir arama teriminde kaçıncı sırada olduğumuzu merak ederiz ve bu sıralamayı olumlu yönde değiştirebilmek için kaynaklarımızı harcarız. Harcanan kaynakların değişime etkisini de hızlı bir şekilde öğrenmek isteriz.

Bu servisimizde günlük olarak kontrol ettiğimiz sıralama verilerini incelemeniz için proje bazında size sunuyor ve eğer isterseniz istediğiniz formatta ve saatte size e-posta ile gönderiyoruz.

Unutmayın bu servisimizi kredi kartı bilgilerinizi vermeden ve herhangi bir ödeme taahhüdünde bulunmadan 15 gün süre ile ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

NELER YAPIYORUZ ?
  1. Tüm arama terimlerinizi günlük olarak kontrol ediyoruz. (mobil + masaüstü)
  2. Arama terimlerinizden gelen sonuçları web sitenizdeki sayfalarla ilişkilendiriyoruz.
  3. Sonuçları rakip sitelerinizle beraber analiz ediyoruz.
Rakibim gerçekten rakibim mi ?

Kaynaklarımızı faydalı bir şekilde kullanabilmek için olası rakiplerimizin bize ne kadar rakip olduklarını öngörebilmemiz gerekir. Sınırlı sayıda ürün satışı yapılan e-ticaret sitelerinde manuel gözlemle rekabet katsayısını belirlemek bir ölçüde mümkün olsa da ürün sayısı arttıkça bunu yapabilmek imkansız hale gelir.

Biz sizin için tüm verileri toplar, yorumlar, modelleriz. Bu sayede ürün fiyatını veriye dayanarak indirir ya da yükseltir, reklam stratejinizi buna göre kurgularsınız.

Sıralamayı doğru yorumlayabilmek neden önemli ?

Sıralama bilgilerini almak ve kaydetmek artık basit kodlama bilgisi ile bile mümkün. Günümüzde artık veriyi elde edebilmek değil toplanan verileri yorumlayabilmek önemli. Bir arama teriminde sizden yukarıda olan bir rakibiniz sizin gerçekten rakibiniz mi ? Reklam ve içerik stratejilerinizi sadece rank bilgileri ile kurgulamak ne kadar doğru ?

Bizce doğru değil.

Biz sizin için rakiplerinizin detaylı raporlarını çıkartırız ve temelde bir sorunun cevabını ararız. Gerçekten sizin rakibiniz mi ? Sistemimizi ücretsiz olarak denemeye karar verdiğinizde siz de bu cevaplarla her gün karşılaşacaksınız.

Sıralama bilgileri fiyat verileri ile beraber nasıl kullanılıyor ?

Sitenizde yer alan ürünlerin fiyatları ve rakip sitelerdeki fiyatları günde en az 1 kere  kontrol edilir, Bu veriler size müşterilerime fiyat avantajı sağlayabiliyor muyum sorusunun net bir cevabını verir. Sıralama verisi ise bir arama teriminde rakiplerimden iyi durumda mıyım sorusunun cevabını verir. Reklam raporu ise bu ürünlerde rakiplerinizin olası reklam senaryoları hakkında bir fikir verir.

Reklam harcama optimizasyonu servisimiz ise tüm bu verileri toplayarak size hem fiyatlama, hem sıralama hem de reklam yayınlama stratejileriniz için detaylı raporlar sunar.