Fiyat Takibi

Rakiplerinizin fiyat hareketlerini takip etmek ve bunları kullanmak pazarlama faaliyetlerinizin bir parçasıdır.

Pazarlamanın 4P’sinden biri olan price, yani fiyatın belirlenmesi için onlarca farklı strateji olsa da söz konusu olan e-ticaret ise en geçerli yöntem düşük fiyat stratejisidir.

Satışları Arttırmak

Müşterilerinize eşsiz bir satınalma deneyimi yaşatacak harika kurgulanmış bir sisteminiz olsa bile eğer sattığınız üründe fiyat avantajı sağlayamıyorsanız, binbir zahmetle sitenize getirdiğiniz müşterinizin satın alma işlemini tamamlamasını da sağlayamazsınız.

Tamamlayamadığınız gibi müşterinizin satın alma karar vermesine yardımcı olduktan sonra satışı rakibinizin yapmasının da önüne geçemezsiniz.

Sadece fiyatları düşürmenizi mi tavsiye eden bir platformuz ?

Bu üründe pahalısınız fiyatı indirirseniz satışlarınızı arttırabilirsiniz her gün işlediğimiz, geliştirdiğimiz,büyüttüğümüz verilerden en kolay çıkarılabilecek sonuç. Biz bunu yapıyoruz ama odak noktası fiyat olan servislerimizde sadece bunu yapmıyoruz. Size bir ürünün, kategorinin ya da sektörün fiyat konusunda nerede olduğunu, nelere tepki verdiğini, ne zaman tepki verdiğini de söylüyoruz.

Bu sayede pazardaki neredeyse tüm durumlara hazırlıksız yakalanmanızın önüne geçmenizi sağlıyoruz.

Verileri saklıyoruz, elimizden geldiğince...

Amacımız ürün fiyatlarını takip etmek. Siz bir ürünü eklediğinizde, "bu ürüne ait arşiv datası bulundu, görmek istiyor musunuz ?" uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Türk Lirası fiyatlarının yanında o günün kuru üzerinden dolar ve euro bazında da karşılaştırabilirsiniz. 

Sadece yanıltıcı içeriğe sahip olduğunu sonradan tespit ettiğimiz sitelerin fiyatlarını arşivimizden kaldırıyoruz.

Fiyat yükseltmeyi tavsiye ediyor muyuz ?

Hayır etmiyoruz, etmemek gerektiğine de inanıyoruz. Elbette size en yakın fiyatla aranızdaki farkı hem anlık (ortalama 2 saat geriden gelen data) hem de geriye dönük olarak gösteriyoruz.  Fiyatı indirmeniz gerektiğini düşünüyorsak dikkatinizi çekmek için elimizden geleni yapmaya çalışırken, fiyat yükseltme senaryosunda ise resmi sizin görmenizi bekliyoruz.

Bu arada sistemimiz gerçek olamayacak kadar düşük bir fiyatla karşılaşırsa sizi uyaracaktır.